Gastronomija

Opatija se zasigurno može opisati i kao destinacija vrhunskog gastronomskog doživljaja. Odlični restorani u svim mjestima Opatijske rivijere omogućit će Vam da upoznate najbolje specijalitete lokalne i hrvatske gastronomije.

Vrhunski kuhari ovdje svakodnevno pripremaju kulinarske delicije od autohtonih namirnica kombinirajući jela bazirana na tradiciji s inovativnim varijacijama moderne kuhinje.

Svako godišnje doba u Opatiji nosi neke svoje nove, kreativne i uvijek zanimljive specijalitete. U proljeće to su divlje šparoge i trešnje, dok je jesen doba poznatih autohtonih lovranskih maruna. Domaća skuta, svježa jadranska riba, škampi i školjke, vrhunski istarski pršut, domaći sirevi - sve to Opatija nudi na jedan neponovljiv gastronomski način.

Naziv lokala Telefon E-mail
Taverna Admiral +385 51 497 188 admiral@liburnia.hr
Villa Ariston +385 51 271 379 info@villa-ariston.hr
Bevanda +385 51 493 888 bevanda@bevanda.hr
Commodore +385 51 704 049 domicil@ri.t-com.hr
Dopolavoro +385 51 299 641
Elite +385 98 1622 622
Evergreen +385 51 703 111 evergreenop@net.hr
Galeb +385 51 271 177 hotel-galeb@ri.t-com.hr
Hemingway Ristorante +385 51 712 333 ristorante@hemingway.hr
Ika Bellevue +385 51 291 777 info@hotel-ika.hr
Gostionica Istranka +385 51 271 835 comeprima@inet.hr
Kamelija +385 51 271 059 kamelija@neo-tech.hr
Gostionica Kaneta +385 51 712 222 sebastijan.toncinic@ri.t-com.hr
Laurus +385 51 741 355 laurus@sagita.hr
Le Mandrač +385 51 701 357 restaurant@lemandrac.com
Liburnia +385 51 701 137
Lungomare +385 51 271 885 info@hotel-savoy.hr
Mali raj +385 51 704 074 mali.raj@ri.t-com.hr
Bistro Mario +385 51 271 829 velden-auto@ri.t-com.hr
Mili +385 51 701 158 marko.renner@hotmail.com
Nimfa +385 51 719 000 info@hotel-adriatic.hr
Osojnak +385 51 718 401 ostarija.osojnak@hi.t-com.hr
Plavi podrum +385 51 701 223 dkramari@inet.hr
Ružmarin +385 51 712 673 info@villanada.com
Slatina +385 51 271 949
Konoba Skalinada +385 51 701 109 krcma@skalinada.net
Stancija Kovačići +385 51 272 106 stancija.kovacici1@ri.t-com.hr
Sv. Jakov +385 51 202 000 info@milenijhoteli.hr
Konoba Tramerka +385 51 701 707 konobatramerka@net.hr
Trattoria Poklon +385 51 299 604 trattoriapoklon@gmail.com
Vongola +385 51 711 854 marina@rivijera-opatija.hr
Yacht club +385 51 272 345 info@yacht-club-opatija.com
Zlatni klub +385 51 712 037 zlatni@ri.t-com.hr